Osvěžující a lehká Cindarella

Cindarella je velmi osvěžující nápoj vhodný pro celou rodinu, včetně tedy nejmenších. Těm bude určitě obzvláště chutnat. Cindarella je založena na chuti tropického ovoce. Připomene vám tak dálky a pohodu třeba Karibiku. Koktejl se skládá z jednoduchých ingrediencí, které jsou dostupné snad v každém supermarketu, takže by jeho příprava opravdu neměl být žádný problém. Stejně tak kromě shakeru není potřeba žádné speciální vybavení.

Ingredience:

Citronový džus (šťáva) – 4 cl
Pomerančový džus – 4 cl
Ananasový džus – 4 cl
Soda – 8 cl
Grenadina (sirup) – střik

Postup přípravy koktejlu:
Začneme tím, že si do hlavní míchací sklenice dáme pár kostek dobře zmraženého ledu. Hodí se spíše kostky menších rozměrů. V parném létě se ale nebojte použít i velké kostky. Pak přidáme džusy zhruba ve stejných poměrech.

Celý obsah přelijeme do šejkru a velmi důkladně promícháme. To je opravdu důležité. Snažíme se používat rychlé a rytmické pohyby. Nakonec nápoj přelijeme pomocí straineru. To je takové kovové sítko, které zajistí, aby v něm nebyl žádný led. Můžete improvizovat a použít i cedník.

Výsledný nápoj se přelije do předem vychlazených sklenic. Naplňte asi dvě třetiny sklednice a zbytek dolijte dobře vychlazenou sodovkou, případně neperlivou vodou. Na vrch nápoje patří pro efekt ještě pár kapek grenadiny.

Nakonec zbývá jenom podle fantazie dozdobit nápoj. Vždycky se hodí ovoce, které je použito v samotném koktejlu. Jako ozdobu tedy můžete na okraj sklenice připevnit plátky ananasu či pomeranče. Přidme brčko, případně i míchátko a můžeme servírovat tento chutný koktejl pro celou rodinu!

Můžete okomentovat článek, nebo zanechat trackback z vašeho webu.

Diskuse ke článku

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat